Rasengan Unlimited

Naruto Bilgi ve Paylaşım Platformu
 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Ninjutsu ( A - G )

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
perverted hermit
Kage
Kage
avatar

Mesaj Sayısı : 32
Nereden : istanbul
Kayıt tarihi : 27/05/07

MesajKonu: Ninjutsu ( A - G )   Salı Mayıs 29, 2007 3:06 pm

Armor of Sand ( Kumdan zırh )

Söyleniş şekli : Suna no Yoroi
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Bu jutsu’yu kullanarak, Gaara kendi vücüduna kumdan bir katman yaratarak kendi vücudunu kaplar. Bunu temin edebilmek için kum kalkanını devre dışı bırakır. Uzun bir süre üzerinde kalır ama bayağı bir çakra ve güç kaybına neden olur.Armor of Sticky Gold ( Yapışkan Altın Zırhı )

Söyleniş şekli : Nenkin no Yoroi
Kullanan kişi : Kidomaru
Açıklama :
Derisindeki gözeneklerden yapışkanımsı bir altın çıkartarak, Kidomaru kendisine
geçici bir zırh yaratıyor ve bu zırh ile birlikte çakraları bloke edebiliyor.Beast Human Clone ( Yaratık İnsan Klon )

Söyleniş şekli : Jujin Bunshin
Kullanan kişi : Kiba İnuzuka ve akamaru birlikte
Açıklama :
Dönüşüm tekniğinin biraz değişik halidir. Bu jutsuyu kullanan kişi yanındaki hayvan dostunu kendisinin mükemmel bir kopyası haline sokabilir.Black Secret Technique Machine One Shot
(Karanlık Teknik Makine tek vuruş)


Söyleniş şekli : Kurohigi Kiki İppatsu
Kullanan kişi : Kankuro
Açıklama :
Bu jutsu’yu yapabilmek için , Kankuro’nun savaştığı kişi kendi kuklası olan Kuroari’nin gövdesinin içine hapsedilmiş olması lazım. Bu yapıldıktan sonra diğer kuklası Karasu kendisini sekiz parçaya ayırır ve her ayrılan parçanın ucunda keskin birer bıçak belirir. Kankuro bu parçaları Kuroari’nin gövdesindeki deliklerden içeri sokar ve içerdeki kurbanı delik deşik eder.Body Flicker Technique ( Vücut Titretme Tekniği )

Söyleniş şekli : Shunshin no jutsu
Kullanan kişi : Çoğu, Genin levelinin üstündeki ninjalar
Açıklama :
Mükemmel bir hız tekniğidir. Ninjalara kısa mesafeleri inanılmaz bir hızda ilerlemelerini sağlattırır. Dışardan gören bir kişi ordaki ninjanın teleport olduğunu sanır.Body Replacement Technique ( Vücut Yer Değiştirme Tekniği )

Söyleniş şekli : Kawarimi no jutsu
Kullanan kişi : Bütün ninja akademisi mezunları
Açıklama :
Bu jutsu ile kullanıcı kendisini en yakındaki obje ile yer değiştirtebilir. Bir bitki, hayvan hatta yakınındaki bir insanla bile yerini değiştirebilir ve rakibine karşı saldırıya geçebilir.Bug Clone Technique ( Böcek Klon Tekniği )

Söyleniş şekli : Mushi Bunshin no jutsu
Kullanan kişi : Shino Aburame
Açıklama :
Vücudunda Kikaiuchu böceklerini kullanarak, kullanıcı kendisinin veya gördüğü başkasının bir kopyasını yaratabilir. Bu kopyalar saldırıya maruz kaldığında tekrar böcek haline dönüşürler.Chakra Absorption Technique ( Çakra Emme Tekniği )


Söyleniş şekli : Chakra kyuin jutsu
Kullanan kişi : Yoroi Akado, Jirobo
Açıklama :
Bu jutsu, kullanıcının rakibinin fiziksel ve ruhsal gücünü emmesini sağlar. Bunu kullanmak için illa rakibe dokunulması gerekmez. Başka yollarda kullanılabilir.
Topraktan bir katmanın içine jutsuyla hapsedip ordan emmek gibi…
Önemli olan çakranın kanal gibi bir yerden geçebilmesi.Cloak of İnvisibility Technique ( Görünmezlik Pelerini Tekniği )

Söyleniş şekli : Kakuremino no jutsu
Kullanan kişi : Bütün ninja akademisi mezunları
Açıklama :
Bu jutsu, kullanıcıya kendini bir pelerin veya bir kıyafet parçası vasıtası ile bir objeye saklanıp kendilerini görünmez yapabilirler. O objenin bir parçası gibi gözükürler.Clone Great Explosion ( Büyük Klon Patlaması )

Söyleniş şekli : Bunshin Daibakuha
Kullanan kişi : İtachi Uchiha
Açıklama :
Bu jutsu gölge klonlama tekniği ile kombine bir şekilde çalışır. Yaratılan klon bu sayede bir emir sözcüğü ile infilak ettirilebilir. Patlama inanılmaz büyük derecededir ve rakibini öldürme ihtimali yüksektir.


Clone Technique ( Klon Tekniği )

Söyleniş şekli : Bunshin no jutsu
Kullanan kişi : Bütün ninja akademi mezunları
Açıklama :
Bu jutsu kullanıcının fiziksel varlığı olmayan bir klonunu yaratır. Bu klonlar basit ilüzyonlardır. Bu yüzden klonlar herhangi bir obje ile temasa girerse anında yoklourlar.Combination Transformation ( Kombine Dönüşüm )

Söyleniş şekli : Konbi Henge
Kullanan kişi :Naruto Uzumaki-Gamabuncha, Sound Four, Kiba İnuzuka-Akamaru
Açıklama :
Gelişmiş bir dönüşüm tekniğidir. Bu kombine dönüşüm iki varlığı birleştirerek tek varlık haline getirir.Genelde bir varlık çakrasını kullanırken diğeri elleri ile gerekli mühürleri yapar. Örnek verilmesi gerekirse :
Naruto’nun Gamabuncha ile kombine dönüşüm yaparak Kyuubi’nin şekline girmeleri (gerçeği değil )Creation Rebirth ( Yeniden Doğum )


Söyleniş şekli : Sozo Saisei
Kullanan kişi : Tsunade
Açıklama :
İçerisinde barındırmış olduğu çakrayı alnındaki mühürü kullanarak açığa çıkardığında, Tsunade bütün yaralarını inanılmaz bir hızda iyileştirebilir. Aynı zamanda içindeki parçalanmış organları hatta kopmuş eklemli organları bile yerine geitrebilir fakat bu jutsu’nun bir yan etkisi vardır. Hücre bölünmesi inanılmaz derecede hızlanır ve yaşam süresini azaltır.Dead Soul Technique ( Ölü Ruh Tekniği )

Söyleniş şekli : Shikon no jutsu
Kullanan kişi : Kabuto Yakushi
Açıklama :
Bu jutsuyu kullanarak bir varlık bir ölüyü yeniden canlandırabilir ve yaşayan bir insanın ilüzyonunu yaratabilir. Bu hamleyi yapmak sadece bir kalp atışı kadar zaman içerisinde olur ve ölüyü kontrol altına alır. Canlandırılmış ölü isteğe göre ya kısa süreli bir müttefik olabilir ya da yem olarak kullanılabilir.Desert Coffin ( Çöl Tabutu )


Söyleniş şekli : Sabaku kyu
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Bu jutsu kullanılarak rakip kuma yakalanır ve bütün vücudu kum ile kaplanır.Desert Funeral ( Çöl Cenazesi )

Söyleniş şekli : Sabaku soso
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Rakibini kumun içine hapsettikten sonra, Gaara kumu inanılmaz bir güç ile patlatır ve içerisinde ne varsa parçalar. Eğer birisini öldürmek için kullanılıyorsa, ölüm o kadar ani olur ki kurban hiç acı bile hissetmeden canını verir. Bu basınç aynı zamanda büyük bir kan gölü yaratır. Gaara bu basıncıda kontrol ederek rakibinin kemiklerini kırabilir veya onu tam anlamı ile sıvı hale dönüştürebilir.Desert İmperial Funeral ( Çöl İmparatorluğu Cenazesi )

Söyleniş şekli : Sabaku Taiso
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Şelale gibi yaratılan hızlı kumun ardından ( bu da ayrı bir jutsudur), Gaara iki elini avucunun içi yere gelecek şekilde vurur. Son derece güçlü şok dalgaları kum boyunca ilerler.Kumun içinde canlı cansız ne varsa paramparça olur.Desert Prison ( Çöl Hapsi )

Söyleniş şekli : Sabaku ro
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Gaara’nın Çöl Tabutu’na benzeyen bir jutsu’dur. Tek farkı bu jutsu rakibin haberi olamadan tuzağa düşürülmesidir.Desert Suspension ( Çöl köprüsü )

Söyleniş şekli : Sabaku fyu
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Kumu bir platform gibi kullanarak, Gaara kendisini gökyüzüne yükseltebilir.

_________________


En son tarafından Ptsi Tem. 02, 2007 12:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
perverted hermit
Kage
Kage
avatar

Mesaj Sayısı : 32
Nereden : istanbul
Kayıt tarihi : 27/05/07

MesajKonu: Geri: Ninjutsu ( A - G )   Salı Mayıs 29, 2007 3:07 pm

Destruction Bug Host Technique ( Yıkım Böceklerinin Ev Sahipliği Tekniği )

Söyleniş şekli : Kikaichu no jutsu
Kullanan kişi : Aburame Clan
Açıklama :
Aburame klanı böcekleri kontrol edebilmeleri ile ünlüdürler.Ne zaman bir çocuk dünyaya gelse, çocuğun vücudu böceklere bahşedilir ve onlar için adeta yuva görevi görür.Böcekler o vücuuttaki çakradan beslenerek yaşarlar ve bunun karşılığında ise böcek kullanıcısına onları kullanma fırsatı verirler.Böcekler bu kullanıcıların birincil silahlarıdır.Drowning Maelstrom Technique ( Boğulan Maelstrom Tekniği )

Söyleniş şekli : Kufu suika no jutsu
Kullanan kişi : Naruto Uzumaki ve Yamato birlikte
Açıklama :
Bu jutsu Yamato’nun water release: rapid crasher tekniğinin Naruto’nun wind release: sphiraling sphere tekniğinin birleşmesinden oluşur. Bunun sonucunda ortaya bayağı güçlü bir drenaj kanalı çıkar.Earth Release Barrier: Dungeon Chamber of Nothingness
(Toprak Mührü Bariyeri: Hiçliğin Zindan Odası )


Söyleniş şekli : Doton Kekkai: Dorodomu
Kullanan kişi : Jirobo
Açıklama :
Bu jutsu ile kurbanlar, kendini tamir edebilen bir topraktan kubbenin içine hapsolurlar. Bu sayede Jirobo içerdeki kurbanların çakralarını emebilir.Çok sevdiği birşeydir. Jirobo’nun çakrası kubbenin heryerine dağıtılmıştır ama eşit şekilde değildir.Jirobo’nun bulunduğu yerin karşısı genelde en zayıf olan noktadır.Earth Release: Earth Flow Rampart
( Toprak Mühürü: Toprak Siperi Akışı)


Söyleniş şekli : Doton : Doryu joheki
Kullanan kişi : Yamato
Açıklama : Bu jutsu ile yerden büyükçe bir tepe koparılır.Earth Release:Earth Mausoleum Dumpling
(Toprak Mühürü: Anıtkabir Toprak köftesi)


Söyleniş şekli : Doton: Doryu Dango
Kullanan kişi : Jirobo
Açıklama :
Jirobo toprağı büyükçe bir köfte haline getirir. Boyutu bir anıtkabir büyüklüğüne ulaşır.çok büyük bir güçle bunu yerden kaldırarak rakibinin üzerine hızla fırlatır.Bu top ilerlerkende yolda ne varsa yıkıp yokeder.(admin notu: evde denemeyin )Earth Release: Earth Shore Return
(Toprak Mühürü: Toprak Sahilinin Dönüşü)


Söyleniş şekli : Doton: Doroku gaeshi
Kullanan kişi : Jirobo
Açıklama :
Elleri ile yere yumruk attıktan sonra, Jirobo kendi önünde onu koruması için dev bir topraktan duvar yaratır. Bu duvar o kadar dayanıklı değildir. Ağır bir şey veya delici bir güç duvarı kolaylıkla yokedebilir.Earth Release: Earth Style Wall
(Toprak Mühürü: Toprak Biçimi Duvar)


Söyleniş şekli : Doton: Doryuheki
Kullanan kişi : Third Hokage
Açıklama :
Kullanıcı ağzından çamur tarzı bir akıntı fırlatarak, önünde muazzam güçlü ve uzun bir duvar yaratır.Earth Release: İnner Decapitation Technique
(Toprak Mühürü: İçten Boynunu Vurma Tekniği)


Söyleniş şekli : Doton: Shinju zanshu no jutsu
Kullanan kişi : Kakashi Hatake, Third Hokage, Oki
Açıklama :
Kullanıcı, Hedef seçtiği kişinin alanının zemininde belirir.Rakibini zeminden içeri öyle bir hızla çeker ki, rakibin sadece kafası dışarda kalacak şekilde vücudunun gerisi ise zemine gömülür.Earth Release: Swamp of the Underworld
(Toprak Mühürü: Ölüler Diyarı’nın Bataklığı)


Söyleniş şekli : Doton: Yomi Numa
Kullanan kişi : Jiraiya
Açıklama :
Bu jutsu belli bir bölgeyi büyükçe bir bataklığa dönüştürür.Bataklığın büyüklüğü, kullanılan çakra ile doğru orantılıdır. Yani çakra ne kadar kullanılırsa o kadar fazla olur.Bu bataklık rakipleri yutması için yaratılır.Earth Release: Underground Projection Fish Technique
(Toprak Mühürü: Yeraltından Balık Fırlatma Tekniği
)

Söyleniş şekli : Doton : Dochu Eigyo no jutsu
Kullanan kişi : Kagari, Oboro, Mubi, Kagero
Açıklama :
Bu jutsu kullanılarak rakibe saldırılana kadar yeraltında saklanılabilir.Exploding Tag: Activate
(Patlama Etiketi: Harekete Geçir)


Söyleniş şekli : Jibaku Fuda: Kassei
Kullanan kişi : bütün ninja akademi mezunları
Açıklama :
Kullanıcı, çakrasını kullanarak patlama etiketinin üerindeki mekanizmayı harekete geçirebilir.Feigning Sleep Technique ( Uyuma Tekniği )

Söyleniş şekli : Tanuki neiri no jutsu
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Gaara tam shukaku formuna ulaştığı zaman bu jutsuyu kullanıyor. Bu sayede uyuyakalıp Shukaku’nun ruhunu ele geçirmesine izin veriyor.Fire Release: Ash Product Burning
(Ateş Mühürü: Kül Yanığı)


Söyleniş şekli : Katon: Haisekisho
Kullanan kişi : Asuma, Sarutobi(third hokage)
Açıklama :
Diğer ateş bazlı jutsular yerine bu jutsu kullanıcının muazzam derecede sıcak bir kül dumanı püskürtmesini sağlıyor ve bu da 3. derece yanıklara neden oluyor.Fire Release: Fire Dragon Technique
(Ateş Mühürü:Ateş Ejderi Tekniği)


Söyleniş şekli : Katon: Ryuka no jutsu
Kullanan kişi : Sasuke Uchiha, Anko Mitarashi
Açıklama :
Kullanıcı uzun bir kordon ya da onun gibi başka bir obje boyunca ateş püskürür.Fire Release: Fire Dragon Flame Missiles
(Ateş Mühürü: Ateş ejderi alev roketleri)


Söyleniş şekli : Katon: Karyu endan
Kullanan kişi : Third hokage
Açıklama :
Bu teknik, kullanıcısının ağzından alev roketleri fırlatmasına yarar.Fire Release: Great Fireball Technique
(Ateş Mühürü:Büyük Ateştopu Tekniği)


Söyleniş şekli : Katon: Goukakyu no jutsu
Kullanan kişi : Birçok uchiha klanı mensubu, Jiraiya, Aoba Yamashiro, Oki, Kakashi Hatake
Açıklama :
Genişçe bir çakra gücü kullanılarak, kullanıcı nefesini dışarıya verir. Bunun sonucunda ortaya dev bir ateş topu çıkar.Fire Release: Phoenix İmmortal Fire Technique
(Ateş Mühürü: Ölümsüz Anka Kuşu Ateş Tekniği)


Söyleniş şekli : Katon: Hosenka no jutsu
Kullanan kişi : Sasuke Uchiha, Oki
Açıklama :
Bu jutsu, rakibe birsürü ateş topu fırlatmayı sağlar (Büyük çaplı değil).Ateş toplarının arasına kunai saklamakta mümkündür. Böylece ikinci bir sürpriz atak yapılmış olur.Flying Thunder God Technique ( Uçan Yıldırım Tanrısı Tekniği )

Söyleniş şekli : Hiraishin no jutsu
Kullanan kişi : Fourth hokage( Yondaime )
Açıklama :
Bu jutsu dördüncü hokage’nin kendisi tarafından yapılmıştır ve ‘ Konohanın Sarı Flaşı ‘lakabını almasına neden olmuştur. Bu jutsu kullanıcısına uzun mesafeleri inanılmaz derecede hızlı(ışık hızı) bir şekilde katetmesini sağlar.Bu jutsu’yu aktive edebilmek için özel bir mühür veya jutsu formülü ile gideceği yeri işaretlemesi gerekir.Bunu yaptıktan sonra kendini hemen o noktaya transport edebilir. Dördüncü hokage bu jutsu’yu kendi silahları içinde kullanıyordu. İwa Konoha savaşının kazanılmasında bunun rolü olmuştur çünkü dördüncü hokage bu jutsuyu kendi kunai’sine eklemiş ve hedef olarak düşman saflarını seçmiştir. Düşman daha karşılık veremeden kesilip biçilmiştir.Great Ball Spiraling Sphere ( Dev Kıvrılan Top )

Söyleniş şekli : Rasengan
Kullanan kişi : Naruto Uzumaki
Açıklama :
Normal kıvrılan top tekniğindense bu yaratılan top daha büyük ve güçlüdür. Naruto bunu yapıp kontrol edebilmesi için bir klona ihtiyaç duyar.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ninjutsu ( A - G )
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Rasengan Unlimited :: Konoha Kütüphanesi :: Teknikler-
Buraya geçin: