Rasengan Unlimited

Naruto Bilgi ve Paylaşım Platformu
 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Ninjutsu ( H - R )

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
perverted hermit
Kage
Kage
avatar

Mesaj Sayısı : 32
Nereden : istanbul
Kayıt tarihi : 27/05/07

MesajKonu: Ninjutsu ( H - R )   Çarş. Mayıs 30, 2007 1:49 pm

Harem Technique ( Harem Tekniği )

Söyleniş şekli : Haremu no jutsu
Tipi : A-seviyesinde
Kullanan kişi : Naruto Uzumaki
Açıklama :
Bu jutsu gölge klonlama ile seksi tekniğini birleştirerek çıplak(isteğe göre bornozlu) ve güzel kızlar yaratır.Hidden Shadow Snake Hand ( Gizli Gölge Yılan Eli )

Söyleniş şekli : Seneijashu
Tipi :C-seviyesinde, Saldırı, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Orochimaru, Anko Mitarashi, Sasuke Uchiha
Açıklama :
Bu jutsu, kullanıcısına kolundan veya bileklerinden belli bir miktarda yılan çıkartıp sanki rakibine yumruk atıyormuş gibi onlarla vurabilir.Aynı zamanda bu yılanlarla uzaktanda rakibe saldırtılarak yaralar açılabilir ve zehirleme ihtimalleri bile vardır.


Hidden Shadow Many Snakes Hand ( Birsürü Gizli Gölge Yılan Eli )

Söyleniş şekli : Seneitajashu
Tipi : Bilinmeyen
Kullanan kişi : Orochimaru
Açıklama :
Bu jutsu yukardaki jutsu ile aynı özelliklere sahiptir.Tek farkı, bu jutsu ile daha çok yılan çıkartılabilir ve boyları uzun bir mesafe boyunca uzatılabilir.


Hiding Camouflage Technique ( Kamuflaj Tekniği )

Söyleniş şekli : Meisaigakure no jutsu
Tipi : A-seviyesinde
Kullanan kişi : Taiseki, Kabuto Yakushi, Kamizuru Klanı, Kedoi Klanı
Açıklama :
Bu jutsu, kullanıcısını görünmez kılma özelliğine sahiptir.Hatta kullanıcısının kokusunu bile belli bir dereceye kadar saklayabilir.Sadece ‘Sharingan’ ve ‘Byakugan’ gözlerine sahip kişiler ve koku alma duyusu yüksek hayvanlar bu kullanıcının nerede olduklarını tespit edebilirler.


Hiding Mist Technique ( Sis Tekniği )

Söyleniş şekli : Kirigakure no jutsu
Tipi : D-seviyesinde
Kullanan kişi : Çoğu Kirigakure Klanı ve Amegakure Klanı mensubu
Açıklama :
Bu jutsu ile birlikte belli bir bölgede yoğun bir sis yaratılabilir. Bu sisin yoğunluğu kullanıcısının isteğine göre değişir.İmportant Body Point Disturbance
( Rahatsızlık Verici Önemli Vücut Noktaları )


Söyleniş şekli : Ranshinsho
Tipi : A-seviyesinde, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Tsunade
Açıklama :
Az bir çakra kullanılarak rakibinin beyincik bölümüne vurduğu zaman, Tsunade rakibinin sinir sistemini altüst edebilir. Örnek verilemsi gerekirse:
Sol kolunu oynatmaya kalktığında, sağ bacağının oynaması gibi…Kusanagi Sword:Long Sword of the Heavens
( Kusanagi Kılıcı: Cennetlerin Kılıcı )


Söyleniş şekli : Kusanagi no tsurugi: Ku no tachi
Tipi : B-seviyesinde, Saldırı, Kısa ile orta arası bir mesafe (0 – 10m)
Kullanan kişi : Orochimaru
Açıklama :
Bu teknikle birlikte, Orochimaru Japon efsanesi Kusanagi kılıcı’na sahip olur.Kılıcı ortaya çıkarabilmek için, Orochimaru ağzını açar ve orda bir yılan belirir.Daha sonra yılanda ağzını açar ve kılıç orda belirir.Orochimaru isteğine göre kılıcı ya ağzı ile kullanarak ya da elinde tutarak savaşır. Bu kılıç her türlü objeyi kesebilir. Kılıç isteğe göre daha da uzayabilir veya Orochimaru tarafından uzaktan kontrol edileiblir.Last Absolute Defense: Shield of Shukaku
( Son Tam Savunma: Shukaku’nun Kalkanı )


Söyleniş şekli : Saiko zettai bogyo: Shukaku no tatte
Tipi : Seviye belli değil, Savunma, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Kumu kullanarak, Gaara Kendisinin iki katı büyüklüğünde oyuncak bir shukaku yaratabilir.O bölgeledeki en güçlü mineraller kullanılarak yapılan bu oyuncak muazzam bir sertliktedir ve neredeyse yokedilemezdir. Bunu yapabilmek için çakra’nın çoğunu kullanmak gerekir ama sonucunda tam bir savunma sağlanabilir. Tek kötü yanı ise yaratılan bu oyuncak hareket ettirilemez. O yüzden kullanıcısı bazen zor duruma düşebilir.Lightning Blade ( Yıldırım Bıçağı )

Söyleniş şekli : Raikiri
Tipi : S-seviyesinde, Saldırı, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Kakashi Hatake
Açıklama :
Bu jutsu One thousand birds(bizim bildiğimizle chidori) tekniğinin gelişmiş halidir. Chidori’dense bu teknik ondan çok daha güçlüdür.Bu tekniği kullanabilen tek kişi Kakashi’dir.Çok çakra sarfiyatı ve kontrolü gerektirir ve günde 4 defa kullanabilir.Living Corpse Reincarnation ( Yaşayan Ceset Reankarnasyonu )
Söyleniş şekli : Fushi tensei
Tipi : Kinjutsu, S-seviyesinde
Kullanan kişi : Orochimaru
Açıklama :
Orochimaru’nun kendisi tarafından yapılmış olan bu jutsu, kendi ruhunu başka birisinin vücuduna geçiş yapmasını sağlıyor.Aslında bu durumda Orochimaru yeni vücutlar bulduğu sürece ölümsüzlüğü elde etmiş gibi düşünülebilir.Tabi bunu yapabilmesi için ilk önce bir ritüel gereklidir.İlk önce bulunduğu vücudu komple terketmesi gerekir.Böylece gerçek kendisi ortaya çıkar.Sonra seçmiş olduğu vücudu yutarak, kendisi ile birlikte başka bir boyuta geçerler.Bu boyut büyükçe bir yılanın içidir.Orochimaru kurbanının etrafını o boyutun yılanları ile etrrafını sarıp sindirim yapar.Bu sırada kurbanın sadece yüzü açıktır. Bu ritüeli yaparkende bugüne kadar kullanmış olduğu vücut sahiplerinin ruhlarıda bu boyuttadır.Bunlardan sonra vücudu ele geçirir. Bu duruma karşı koyabilen tek şey sharingan’dır çünkü Orochimaru bunu İtachi Uchiha ve Sasuke Uchiha üzerinde denemiştir ve sonuç başarısız olmuştur.Orochimarunun bir vücuda geçiş sağlayabilmesi için toplam 3 yıl doldurulmalıdır.Man Beast Combination Transformation: Double Headed Wolf
(İnsan Yaratık Kombine Transform: Çift Başlı Kurt)


Söyleniş şekli : Jinju konbi henge: Sotoro
Tipi : B-seviyesinde
Kullanan kişi : Kiba İnuzuka-Akamaru
Açıklama :
Kombine Transform şeklinin değiştirilmiş halidir.Bu jutsu ile Kiba ve Akamaru kendilerini dev bir çift başlı kurt şekline sokabilirler.Manipulating Windmill Triple Blades
( Üçlü Değirmen Bıçaklarının işlevi )


Söyleniş şekli : Sofushasan no tachi
Tipi : C-seviyesinde, Saldırı, Orta mesafe (5 – 10m)
Kullanan kişi : Sasuke Uchiha
Açıklama :
Sharingan’ın yeteneklerini kullanmaya başladıktan sonra, Sasuke içinden tel kordonlar geçen shurikenleri kontrol eder (İki tanesini eliyle,birini ağzıyla)
ve onları yönlendirmeye başlar. Bu sayede rakibini yakındaki büyük bir objeye bağlıyabilir. Eğer yakınlarda bir obje yoksa, rakip parçalanır.Mind Body Switch Technique (Başka Vücudun Zihnine Geçiş Tekniği )

Söyleniş şekli : Shintenshin no jutsu
Tipi : C-seviyesinde, Kısa ile orta arası bir mesafe (0 – 10m)
Kullanan kişi : Yamanaka Klanı
Açıklama :
Bu jutsu ile kullanıcı kendi zihnini başka birisinin zihnine gönderebilir(bir hayvanda olabilir) ve onun zihninin yerini alır. Bu durumun bide bazı yan etkileri vardır.Öncelikle kullanıcı zihin nakli yaparken yavaş bir işlevden geçer.Bu o kadar hızlı olan bir şey değildir ve bu durum onu savunmasız bırakır.Eğer hedef şaşarda zihin nakli yapılamazsa zihnin vücuda geri dönmesi birkaç dakika alır.Şayet teknik başarılı bir gelişme gösterirse bu seferde rakibinin zihin sınavından geçer.Bu çabuk bir işlevdir ama rakibin iradesi kuvvetliyse yine başarısızlıkla sonuçlanır.Son olarakta eğer nakil tamamlanmış vucüt bir şekilde ölürse kullanıcıda ölür.Mind Body Disturbance Technique ( Başka Vücudu Ele Geçirme Tekniği )

Söyleniş şekli : Shinranshin no jutsu
Tipi : B-seviyesinde, kısa ile orta arası bir mesafe (0 – 10m)
Kullanan kişi : Yamanaka Klanı
Açıklama :
Bu yukardakine benzeyen ama bazı farkları olan bir tekniktir. Bu jutsu ile birlikte kullanıcının zihnini nakletmektense, rakibe konfüzyone edilmiş bir dalga gönderilir.Bununla birlikte rakip kendi müttefiklerine saldırmaya başlar ve işin kötüsü bunu yaparkende zihni yerindedir ama kendini durduramaz.Bunu yapan kullanıcının vücut değiştirmesine gerek yoktur.Multi-Size Technique ( Büyük Boyut Tekniği )

Söyleniş şekli : Baika no jutsu
Tipi : Gizli, Seviye belli değil
Kullanan kişi : Akimichi Klanı
Açıklama :
Bu gizli jutsu ile birlikte Akamichi Klanı üyeleri midelerini inanılmaz derecede genişletebilirler.Akimichi Klanı bunu yapabilmek için fiziklerini büyütecek tarzda bolca yemek yerler ve bu yemek enerjileri ile birlikte kalorilerini çakralarına ekleyebilirler.Multiple Shadow Clon Technique ( Birsürü Gölge Klonu Tekniği )

Söyleniş şekli : Tajuu Kage bunshin no jutsu
Tipi : A-seviyesinde
Kullanan kişi : Naruto Uzumaki, Kakashi Hatake
Açıklama :
Bu shdow clone technique(gölge klon tekniği)’nin gelişmiş bir versiyonudur.Bu jutsuyla birkaç klon yerine, birkaç yüz klon yaratılır.Bu aslında yasak bir tekniktir çünkü kullanıcı klonlarının herbiri için çakra sarfiyatında bulunması zorunluluğu vardır.o yüzden güçsüz bir duruma düşülür ama Naruto’nun böyle bir sorunu yoktur. İçinde Kyuubi’yi barındırdığı için onun çakrası ile yaklaşık olarak 2,000 tane klon yaratabilir.

_________________


En son tarafından Ptsi Tem. 02, 2007 12:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
perverted hermit
Kage
Kage
avatar

Mesaj Sayısı : 32
Nereden : istanbul
Kayıt tarihi : 27/05/07

MesajKonu: Geri: Ninjutsu ( H - R )   Çarş. Mayıs 30, 2007 1:51 pm

Mystical Palm Technique ( Mistik Palmiye Tekniği )

Söyleniş şekli : Shosen jutsu
Tipi : A-seviyesinde, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Bütün şifacı ninjalar
Açıklama :
Bu jutsu şifacı ninjalar tarafından yaraları kapatmak ve cerrahilik yapmak için kullanılır.Elinde çakrayı toplayarak bir yaranın üzerine bastırır ve hücre yeenilenmesini hızlandırır.Aynı şekilde eline çakra toplayıp eline adeta bir bıçakmış görevi gördürüp ameliyat yapabilir.Needle Guardian ( İğne bekçisi )

Söyleniş şekli : Hari jizo
Tipi : B-seviyesinde, Saldırı, Savunma, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Jiraiya
Açıklama :
Bu jutsu ile birlikte, Jiraiya çivi şeklindeki saçlarını uzatıp sertleştirebilir ve etrafına bir kalkan gibi kapatabilir.Sırf savunma yapmakla kalmayıp bu durum rakibin hasar almasınada neden olabilir.One Thousand Birds ( Bin Tane Kuş )

Söyleniş şekli : Chidori
Tipi : A-seviyesinde, Saldırı, Kısa mesafe (0 – 5m)
Kullanan kişi : Kakashi Hatake, Sasuke Uchiha
Açıklama :
Bu jutsu kullanıcısının kolundan kanal vasıtası ile elinde çakra toplamasını sağlıyor. Çakranın miktarı o kadar büyükki çıplak gözle bile görülebilen bir hal alıyor.Bu jutsuda ne kadar hız yapılırsa ortaya çıkan ses o kadar çok olur ve sanki bin tane kuş hepsi birden anat çırpıyormuş gibi duyulur.Çakra tam kontrol edildikten sonra rakibe doğru vurulunca, rakip sanki bıçaklanmış gibi olur ve öldürücü bir yara alır.Tek Kötü yönü, rakibe mecburen kanal şeklinde yani tek bir yönde hızlanılarak vurulur ve bu nedenle rakibin kendini savunma ihtimali büyür.Tabi bu Sharingan kullanıcıları için geçerli değildir.Herkesin bunu kullanabilmesi için günde belli bir limit vardır.Bu limiti aşan kişinin ölme ihtimali yüksektir.One Thousand Birds Current ( Güncel Bin Tane Kuş Sesi )

Söyleniş şekli : Chidori nagashi
Tipi : Bilinmeyen
Kullanan kişi : Sasuke Uchiha
Açıklama :
Orochimaru’nun yanında iki buçuk yıllık bir çalışmadan sonra Sasuke, chidori’nin biraz daha değişik haline ulaşır.Bu jutsu ile Sasuke bütün vücudundan elektrik akımı saçar ve onu istediği gibi yönlendirebilir.Bununla birini öldürmek yerine paraliz eder.Sasuke aynı zamanda bunu kılıcınada uygularsa kılıcı daha keskin bir hal alır ve herşeyi kesip biçebilir.Partial Multi-Size Technique (Kısmi Büyük Boyut Tekniği )

Söyleniş şekli : Bubun baika no jutsu
Tipi : Gizli, Seviye belli değil
Kullanan kişi : Akimichi Klanı
Açıklama :
Bu Akimichi klanında geliştirlmiş gizli bir tekniktir.Büyük dönüşüm tekniğine benzer ama tek farkı bunda vücudun istenilen bölgesinin büyütülmesidir.Prison Sand Burial ( Kum Hapsi Defini )

Söyleniş şekli : Gokusamaiso
Tipi : Seviye belli değil, Saldırı, Kısa ile orta arası bir mesafe (0 – 10m)
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Bu jutsu’yu kullanarak, Gaara rakibinin ayağının altındaki kumu gevşetebilir ve onu içine çekerek, yerin yüzlerce metre aşağısına çekebilir.Rakip yerin altında parmağını bile oynatamayacak hale gelirProjection Technique ( Proje Tekniği )

Söyleniş şekli : Utsusemi no jutsu
Tipi : Bilinmeyen
Kullanan kişi : Zabuza Momochi, Orochimaru, Jigumo
Açıklama :
Bu jutsu’nun kullanıcısı, kendi sesini uzaktan belli bir bölge seçip sanki ordan konuşuyormuş gibi duyurabilir. Ses çok derinden gelir ve yankılıdır.Puppet Technique ( Kukla Tekniği )

Söyleniş şekli : Kugutsu no jutsu
Tipi : C-seviyesinde, Saldırı, Savunma, Kısa ile orta arası bir mesafe (0 – 10m)
Kullanan kişi : Kankuro, Sasori, Chiyo, Monzaemon Chikamatsu
Açıklama :
Bu jutsu kullanıcısına parmaklarından ip şeklinde çakra çıkarmalarını ve bununla kuklalarını kontrol etmelerini sağlıyor.Quicksand in the Style of a Waterfall ( Şelale Stilinde Hızlı Kum )

Söyleniş şekli : Ryusa Bakuryu
Tipi : Seviye belli değil, Saldırı, Bütün mesafeler
Kullanan kişi : Gaara
Açıklama :
Bu jutsu ile bayağı büyük bir miktarda kum yaratılır.Rakibe doğru gönderilen kum dalga şeklinde gider ve onu sanki bir okyanusun altında kalmışçasına yutar. Kaçınmaya çalışmak zordur çünkü Gaara bu kumlarıda rahatça kontrol edebilir.Rope Escape Technique ( İpten Kaçınma Tekniği )

Söyleniş şekli : Nawanuke no jutsu
Tipi : E-seviyesinde
Kullanan kişi : Bütün ninja akademisi mezunları
Açıklama :
Bu konoha ninja akademisinde öğretilen temel bir jutsudur.Bununla ninjalar kendilerini bağlanmış oldukları iplerden kurtarabilirler.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
umeric93
Rookie
Rookie
avatar

Mesaj Sayısı : 3
Kayıt tarihi : 10/06/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu ( H - R )   Salı Haz. 10, 2008 12:23 pm

açıklamalar muhteşem saol Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ninjutsu ( H - R )
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Rasengan Unlimited :: Konoha Kütüphanesi :: Teknikler-
Buraya geçin: